WYSTAWA KRZYŻY

 

W dniach 21-25 marca 2016 r. w Instytucie Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (ul. Pocztowa 54a) miała miejsce wystawa krzyży pochodzących z różnych miejsc świata chrześcijańskiego, należących do prywatnego zbioru dr Józefa Dudy, emerytowanego nauczyciela akademickiego. Wystawa została oficjalnie otwarta 21 marca 2016 r. o godz. 14.30. Tego samego dnia o godz. 15.00 miała miejsce akademicka droga krzyżowa, której początkiem był Instytut Matematyki i Informatyki.

 

 GALERIA 

 

 

SEMINARIUM "NDT - Tomografia komputerowa - phoenix v|tome|x s"

 

W dniu 23-go marca w Centrum Studiów Inżynierskich odbyło się kolejne spotkanie w cyklu letnich seminariów naukowych. Seminarium dotyczyło tomografii komputerowej oraz jej zastosowania w badaniach nieniszczących. Prelekcję poprowadzili Dariusz Brzozowski i Radosław Kubacki z firmy ITA. Zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania techniczne firmy GE stosowane w mikro tomografii komputerowej. Uczestnicy seminarium mogli się zapoznać z możliwościami obróbki zdjęć za pomocą oprogramowania VG studio oraz zastosowaniem tego oprogramowania w przemyśle.

 

 

SEMINARIUM "Współrzędnościowa technika pomiarowa"

 

W dniu 15-go marca 2016r. w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich odbyło się seminarium zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Na zaproszenie zastępcy dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa - dr inż. Jerzego Józwika, firma Carl Zeiss przygotowała seminarium techniczne dla studentów oraz przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw. 


Firma Carl Zeiss powstała w 1986 roku i jest kojarzona głównie z optyką (soczewki, szkła kontaktowe, lornetki, obiektywy aparatów) oraz dokładnością wykonania. Jednak nie wszystkim jest wiadomo, że ta zagraniczna firma, jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, zajmuje się również produkcją wysokiej jakości, wyspecjalizowanych maszyn pomiarowych.


Seminarium zostało podzielona na dwie części. W pierwszej kolejności przedstawiciele firmy zaprezentowali historię oraz szeroką gamę urządzeń oferowanych przez firmę Carl Zeiss. Zostały omówione wszystkie nowości, a także zaprezentowane nowoczesne koncepcje, które w niedalekiej przyszłości mają się pojawić w ofercie firmy.


Druga część to już praktyka, podczas której zostało przedstawione oprogramowanie CALYPSO. Uczestnicy spotkania mogli się zapoznać z funkcjami oraz możliwościami praktycznymi oprogramowania. Studenci mieli również możliwość stworzyć z pomocą prowadzącego pełen plan pomiarowy.


Na zakończenie seminarium pracownicy Carl Zeiss przedstawili możliwość odbycia praktyk w ich firmie oraz przyszłej współpracy.

 

 GALERIA 

 

 

SEMINARIUM "Innowacyjne rozwiązania Sandvik Coromant odpowiadające bieżącym i przyszłym potrzebom przemysłu lotniczego"

 

W dniu 7-go marca w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich 55 odbyło się kolejne seminarium naukowe w ramach cyklu spotkań SEMINARYJNY SEMESTR LETNI W CSI PWSZ W CHEŁMIE.

Uczestnikami seminarium byli pracownicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, oraz przedstawiciele lokalnego przemysłu.

Seminarium było poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom narzędziowym i technologicznym firmy Sandvik Coromant odpowiadającym bieżącym i przyszłym potrzebom przemysłu lotniczego. Po powitaniu gości seminarium przez zastępcę dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ w Chełmie odbyła się część merytoryczna spotkania. Seminarium poprowadził mgr inż. Robert Samorański - przedstawiciel firmy Sandvik Coromant w Polsce, który zaprezentował najnowsze rozwiązania konstrukcyjne narzędzi skrawających dedykowanych materiałom trudnoobrabialnych stosowanych w przemyśle lotniczym szczególnie podczas obróbki elementów cienkościennych np. łopatek wirników i wielu innych. Omówiono również typowe technologie realizowane z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi skrawających z doborem parametrów technologicznych obróbki i praktyczną realizacją na maszynie. Seminarium podsumowano planami dalszej współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie z firmą Sandvik Coromant, oraz współpracy firmy Sandvik Coromant z lokalnym przemysłem w zakresie wdrażania najnowszych technologii. Poczyniono również plany związane z możliwością realizacji praktyk studentów PWSZ w CHEŁMIE w Sandvik Coromant, oraz w Centrum Produktywności w Katowicach.

 

 

 

sandvik

pwsz csi

 

 

SEMINARYJNY SEMESTR LETNI W CENTRUM STUDIÓW INŻYNIERSKICH ROZPOCZĘTY

 

W dniu 23-ego lutego Centrum Studiów Inżynierskich rozpoczęło swój cykl letnich seminariów naukowych w ramach programu SEMINARYJNY SEMESTR LETNI W CSI PWSZ W CHEŁMIE - DEPUŁTYCZE KRÓLEWSKIE 55, 22-100 CHEŁM.

 

Tego dnia pracownicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wzięli udział w pierwszej z wielu zaplanowanych prelekcji, którą tym razem przeprowadzili przedstawiciele znanych firm, takich jak ACB - Laurent Calvet oraz Soditronik - Leszek Kowalski. Prezentacja pt. „ACB - Aerospace Metal Solution" zawierała szereg nowatorskich, a zarazem rewolucyjnych rozwiązań z zakresu modelowania plastycznego stopów metali stosowanych w przemyśle lotniczym. Prezentowane osiągnięcia oraz aspekty merytoryczne w zakresie łączenia tarciowego, plastycznego formowania o hybrydowych metod wytwarzania wzbudziły ogromne zainteresowanie pracowników i studentów Uczelni.

 GALERIA 

Zaprezentowane formowanie blach ze stopu tytanu i stopów aluminium rzuciły nowe spojrzenie na procesy elastoformowania czy chociażby spawania tarciowego części lotniczych. Gorąco zapraszamy na kolejne seminarium pt. „Ocena efektywności spawania w wysokowydajnym procesie Speed Up oraz MAG Standard w pozycji przymusowej" firmy RYWAL oraz Innowacyjne rozwiązania Sandvik Coromant odpowiadające bieżącym i przyszłym potrzebom przemysłu lotniczego- firmy Sandvik, które odbędą się już 7 marca w Centrum Studiów Inżynierskich. Początek seminarium godz. 10:00. Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych prezentacji przedstawiono na załączonym plakacie.

 PLAKAT 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY